20 Bin öğretmen atamasına İzzet Akbulut'tan açıklama

Yapılacak olan öğretmen atamasının 20 bin olarak açıklanmasının ardından CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, TBMM'de açıklamada bulundu. Detaylar haberimizde...

Yapılacak olan öğretmen atamasının 20 bin olarak açıklanmasının ardından CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, TBMM'de açıklamada bulundu.

CHP Burdur Milletvekili, yaptığı açıklamada, "Ne yazık ki derslerinde öğrencileriyle olması gereken öğretmenler bugün sosyal medyada eylem yapıyorlar. Ne istiyorlar? Mülakatın kaldırılmasını istiyorlar. 14 Mayıs seçimleri öncesinde meydan meydan gezip 'yüz bin öğretmen atayacağız' diyenlerin sözlerini tutmasını istiyorlar. Artık atanamadıklarının değil, tamamen atanmayan öğretmen olduklarının hepsi farkında. Burdur'umuzda köylerimizi geziyoruz, dolaşıyoruz. Birçok köyümüzde ne yazık ki nüfus ortalaması çok yaşça büyük görünmekte. Birçok genç arkadaş köylerden uzaklaşmakta, üretimden uzaklaşmakta ve bunun en büyük sebebi köylerdeki okulların kapanması. Ne yazık ki, köylerdeki çocuklar öğretmenlerini bekliyor, öğretmenler öğrencilerini bekliyor. Bu zulme son verelim, atanmayan öğretmenleri atayalım." ifadelerini kullandı.

açıklamaİzzet AkulutToplantıatamaöğretmenTürkiye

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.