2024 Burdur’da MHP’nin yılı oldu. MHP’nin mahalli idareler seçimlerinde elde ettiği başarı bugün yapılan İl Genel Meclis Başkanlığı seçimleri ile birlikte taçlandırıldı. İttifak ortağı Ak Parti’nin yaya kaldığı İl Genel Meclis seçimlerinde önemli görevler CHP ve MHP arasında pay edildi. MHP İl Başkanı Gültekin Oktay'da elde edilen bu başarıların mimarı olarak adını yazdırmayı başardı.
31 Mart 2024 Mahalli İdareler seçimlerinde Burdur’da en çok belediye kazanan iller arasına girmeyi başaran ve oyunu artıran MHP, Ümit Alagöz ile Tefenni’yi yeniden, Ramazan Ezin ile Çeltikçi’yi yeniden, Selen Kınalı ile Altınyayla ilçelerini kazandı. MHP Beldelerden de İlkay Güngör ile Kızılkaya’yı, Hüseyin Özarslan ile Yusufça’yı, Ayhan Yurdasiper ile Sögüt beldesini kazandı.
Burdur Merkez’de Ak Parti ile ittifak yaparak aday çıkarmayan MHP, burada da 4 ismi belediye meclisine sokmayı başardı. Adaylarının hem kendi grubunu oluşturacak sayıyı, hem de komisyonlarda görev almalarını sağladı. İttifak ortağı Ak Parti ile birlikte 10 aday meclise girerken, burada da yine kazanan taraf MHP oldu.
Bugün yapılan İl Genel Meclis başkanlık, başkan vekilliği ve encümen seçimlerinde de MHP yine kazanan tarafta oldu. Çok farklı kombinasyonların yapıldığı, Ak Parti yerine CHP ile ittifakın yapıldığı seçimlerde MHP tarihinde ilk kez adayını Burdur’da Meclis Başkanı seçtirmeyi de başardı. Büyük hayal kırıklığı yaşayan Ak Parti buradan da eli boş döndü. Encümen de dahil olmak üzere mecliste önemli görevler CHP ve MHP arasında paylaşıldı.
bomba15
Bucak Belediyesindeki yeni dönem için Bucak MHP belediye Meclis Üyesi seçilen Özkan İğci ve Gökhan Altundaş mazbatalarını aldılar. Detaylar haberimizde...
MHP Burdur İl Başkanı Gültekin Oktay, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinin ardından yaptığı açıklamada, MHP'nin Burdur'da 6 belediye kazanarak en fazla belediye kazanan parti olduğunu açıkladı.
Burdur'un Tefenni ilçesinde seçim tamamlandı. Peki Tefenni'de seçimi kim kazandı? 2024 Tefenni seçim sonuçlarına göre MHP adayı Ümit Alagöz belediye başkanı seçildi.
Milliyetçi Hareket Partisi Bucak Belediye Başkan Adayı Yusuf Erdoğdu, yarın yapılacak olan mitinge tüm Bucak Halkını davet etti.
MHP Bucak Belediye Başkan Adayı Yusuf Erdoğdu, seçim çalışmaları kapsamında NNC Haber'i ziyaret etti. Vatandaşlarla bir araya gelen Erdoğdu, "Ayırmadan ayrıştırmadan Bucak'ımız için canla başla" dedi.
MHP Bucak Belediye Başkan Adayı Yusuf Erdoğdu, çalışan ailelere yönelik önemli bir projeyi müjdeledi. Detaylar haberimizde...