19.07.2018 - Burdur Şehir Portalı & Firma Rehberi

Milletvekili Göker, Suç Duyurusunda Bulundu

Milletvekili Göker, Suç Duyurusunda Bulundu
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Ayhan Ogan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir Televizyon programından ‘yeni bir devlet kuruyoruz, bu devletin lideri kabul etsenizde etmesenizde Recep Tayyip Erdoğan’dır” diyen Ak Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi ve Sivil Alan Platformu Başkanı Ayhan Oğan hakkında CHP Burdur İl Başkanı Barış Ayten’le bilikte Burdur Adliyesi’ne giderek Nöbetci Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Göker Adliye önünde gazetecilere yaptığı açıklamada “geçtiğimiz günlerde CNN Türk canlı yayınında ‘Türkiye’de yeni bir devlet kuruldu, ister kabul edin ister etmeyin bunun lideri Recep Tayyip Erdoğan’dır” diye bir açıklama yaptı. Biz kurumsal olarak çok ciddi tepki gösterdik. Daha sonra kendisi bu söylemlerinin doğru olduğunu ve arkasında durduğunu beyan edici açıklamalarda bulundu. ” dedi.

Göker, “Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olan ve onun emanetini taşıyan bizler bu açıklamanın devleti bölmek, halkı kin ve nefrete teşvik etmek suçlamasıyla nöbetci savcılığımıza suç duyurusunda bulunduk. Adalete olan güvenimiz ve gereğinin yapılacağına inancımız tamdır.” diye konuştu.

Göker şunları söyledi; “Sayın Başbakan ‘bu açıklamalar kişinin kendisini bağlar’ diye açıklama yaptı. Devlet Bahçeli’de ‘müptezellik’ diye açıklama yaptı. Ama bu tür açıklamaların böyle küçük iki açıklamayla üstünün kapatılmasını biz hoş karşılamıyoruz. İşin takipçisiyiz. Bizim devletimiz Türkiye Cumhuriyet Devletidir. Türkiye’nin içinden geçtiği bu zor ve meşakkatli süreçte Olağanüstü yetkileri kullanarak buradn yeni bir devlet çıkarmaya çalışamk, bunun peşinde koşmak, sadece hainlikle ilişkilendirilebilir. Biz Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidar kalacağına olan inancımızı sonuna kadar sürdürecek ve mücadelemizi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Göker “15 Temmuz Darbe girişiminde Türkiye’yi bölme amacına yönelik olarak düşünecek olursak bu açıklamanın da ondan farklı bir yönü yoktur. ‘Yeni bir Devlet kuruyoruz’ açıklamasının FETÖ ağzından farklı bir tarafı yoktur. Kaldı ki terör örgütü PKK tarafından da aynı söylem Türkiye’nin Doğa ve Güneydoğusunda farklı bir eyalet sistemi ve yeni devlet kurma anlayışı defalarca dile getirilmiştir. Bu aynı paralelde yapılan açıklamadır. Şahsi olması açısından da kişinin ceza alması için gerekli dilekçeyi nöbetci Cumhuriyet savcılığına vermiş bulunmaktayız.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ