15.11.2018 - Burdur Şehir Portalı & Firma Rehberi

Kan Bağışında Kendi Rekorunu Kırdı

Kan Bağışında Kendi Rekorunu Kırdı

Burdur Vali Yardımcısı, Bucak Kaymakam Vekili ve Bucak Belediye Başkan Vekili Hayri Sandıkçı, Kızılay’a kan bağışı noktasında rekor kıran bir bağışçı. Şu ana kadar resmi kayıtlara geçen 68 kan bağışı sayısına ulaşan Vali Yardımcısı, kendi rekorunu yine kendi kırdı ve 69 ncu kan bağışını Bucak’ta yaptı.

Kızılay Kan Merkezi Ekipleri 22 Ağustos 2017 Salı Günü Eski Hükümet Konağı önünde kan bağışı kabul ettiler. Kızılay kan yetkilileri Bucaklı vatandaşın kan bağışı noktasında duyarlılığının altını çizdi. Kızılay yetkilileri sadece vatandaşlar değil yetkili makamlarda kan bağışı noktasında örnek teşkil ediyor. Dediler.

Burdur Vali Yardımcısı Hayri Sandıkcı ve Bucak Garnizon Komutanı ve Askerlik Şubesi Başkanı Asteğmen Muhsin Taylı birlikte kan bağışında bulundular. Kan bağışında Daire Müdürleri de katıldı.

69 ncu Kan Bağışını gerçekleştiren Vali Yardımcısı Sandıkcı Kan bağışının önemine dikkat çekti. Vali Yardımcısı Sandıkcı; “İnsan sağlığı ve tedavisinde kan önem arz ediyor. Ülke olarak kan ihtiyacı noktasında dışa bağımlı olmamak için kan bağışları sürekli devam etmelidir.”dedi.

Sandıkçı ,idareciler olarak bizler kan bağışında örnek olmalıyız diyerek, herkesi kan bağışı yapmaya davet etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ