19.07.2018 - Burdur Şehir Portalı & Firma Rehberi

Gölhisar’da Vatandaş Mangalcılara İsyan Etti

Gölhisar’da Vatandaş Mangalcılara İsyan Etti
Reklam

Yaz mevsiminde aşırı sıcaklardan bunalan vatandaşlar, rahatlamak ve hoşça vakit geçirmek için hafta sonları piknik amaçlı Gölhisar’ın yükseklerindeki serin yaylalara akın ediyor.

Burdur’un Gölhisar ilçesinde haftasonunu piknik yaparak geçirmek isteyenlerin uğrak adresi yaylalar olurken, mangalcıların ardında bıraktıkları çöpler  vatandaşları adeta isyan ettirdi.

Her geçen gün artan çevre kirliliği nedeniyle yaylaların sürekli olarak yıprandığını ifade eden Gölhisarlı vatandaşlar, “Gölhisar Belediyesi tarafından hoparlörlerle yapılan ikazlar çare olmuyor. İnsanımız piknik sonrası çöp ve atıklarını ulu orta meydanlara bırakarak çekip gidiyor. Belediye tarafından meskun yerlere bırakılan çöp konteynerleri yerine çöp ve pisliklerini umursamazca terk ettikleri alana bırakıp gidiyorlar. Böyle manzaralara yaylalarımızın bir çok yerinde rastlamak mümkün” diyerek sitemlerini dile getiriyorlar.

Çevreyi kirletenlerin en büyük zararı kendi geleceklerine verdiklerini ifade eden vatandaşlar, “Geçen hafta Pazar günü de böylesi manzaralara tanıklık ederek isyan ettik. Bazı aileler çöplerini piknik alanlarında bırakarak çekip gitmişler. Ortaya utanılacak görüntüler bırakarak. Bu davranış ve görüntüleri insanlığın neresine sığdırmak mümkün acaba ? Hangi mantık ve inançla bağdaştıracağız. Bu ne medeniyetsizlik, bu ne barbarlıktır ?” diye konuştular.


Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ