15.11.2018 - Burdur Şehir Portalı & Firma Rehberi

Burdur’da LYS Şampiyonlarına Cumhuriyet Altını

Burdur’da LYS Şampiyonlarına Cumhuriyet Altını

, 2017 yılı Lisans Yerleştirme Sınavlarında ülke genelinde Burdur’dan ilk 100’e giren dört öğrenciyi Cumhuriyet Altını ile ödüllendirdi.

Lisans Yerleştirme Sınavında ilk 100’e giren öğrencilerimizi ve ailelerini onurlandırmak üzere Valilik toplantı salonunda tören düzenlendi.

Vali Yılmaz düzenlenen törende elde ettikleri başarıyla ilimize gurur yaşatan öğrencilerimizi tebrik ederek başarılarının devamını diledi. Bu başarıyı elde etmelerinde emeği geçen aileleri başta olmak üzere, öğretmen, okul, milli eğitim idarecileri ve okul yaptıran hayırseverlere teşekkür etti.

2017 yılı Lisans yerleştirme sınavında; İlimiz Ercan Akın Fen Lisesi’nden Enes Efdal Aksu Matematik Fen Puan türünde Türkiye 7’ncisi, Bucak Mehmet Cadıl Anadolu Lisesi ‘nden Hasan Nafi Orun Türkçe Matematik puan türünde Türkiye 32’ncisi, Gölhisar Fen Lisesi’nden Rüştü Emre Akcan Matematik Fen 2 Puan türünde Türkiye 35’incisi ve Matematik Fen 3 Puan türünde Türkiye 39’uncusu, Ercan Akın Fen Lisesi ’nden Alperen Özmen Matematik Puan Türünde Türkiye 100’üncüsü olarak, Eğitimin Başkenti olarak anılan ilimize gurur yaşatmışlardı. Bugün düzenlenen törende eğitim kenti ilimize bu haklı gururu yaşatan öğrencileri Vali Yılmaz Cumhuriyet Altını ile ödüllendirdi.

Vali Yılmaz düzenlenen programda yaptığı konuşmada; öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi, ailelerini kutladı. Bugün derece elde eden arkadaşlarımız arasında iki hayırseverimizin yaptırdığı okuldan mezun olan öğrencilerimizde var. Okul yaptırarak eğitime katkı sunan Hayırsever Ercan Akın beye ve Mehmet Cadıl beye teşekkür ediyorum. Yaptıkları yatırımın boşa çıkmadığını görmüş oldular. İnşallah bu okullarda okuyan evlatlarımız, Türkiye’de dereceye giren sizler, Ülkemizin geleceğine karar verecek, Türkiye’nin geleceğine yön verecek hem bilimsel olabilir, hem idari, hem siyasi olabilir çalışmalarda ve görevlerde bulanarak milletimize ve devletimize hizmet edeceksiniz.

Bu başarılarınızın devamını diliyorum. Allah yardımcınız olsun, Ailelerimize de hayırlı olsun. Kolay bir iş değil, sadece bir günlük bir işte değil. Uzun soluklu çalışmanın emeğin karşılığını cenabı hak verdi. Bunun karşılığı da artık görev size ait, şükür etmek size düşer. Bu haklı gurur sizlerin, verilen bu emeğin, bu aldığınız bilginin şükrü zekatı bu millete hizmet ederek ödemektir. Bu millete hayırlı birer evlat olarak ödemektir. İnşallah bunu sizler yapacaksınız. Allah bundan sonraki eğitim hayatınızda da yardımcınız olsun. Yine aynı şekilde gerek ailelerinizin, gerek bizlerin siz öğrencilerin yanında olduğumuzu bilin.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ