19.06.2018 - Burdur Şehir Portalı & Firma Rehberi

Bucak’ta Eski Hastane Semt Polikliniği Olabilir

Bucak’ta Eski Hastane Semt Polikliniği Olabilir
Reklam

Bucak ilçesi sağlık alanında Batı Akdeniz bölgesinde ismini duyuran bir ilçe ve civar ilçelerden de Bucak’a sağlık amacıyla gelenler bulunmaktadır. 14 Ağustos itibarıyla Bucak Devlet Hastanesi yeni yerine taşındı. Özellikle yeni bina son derece güzel olmuş. emeği geçen herkese bu yeni bina için teşekkür ediyorum.
Bucak Devlet Hastanesi olarak hizmet veren eski bina içinse çeşitli öneriler ve düşünceler dile getiriliyor. Bende bir öneride bulunmak istiyorum. Eski hastane binası semt polikliniği olarak hizmet verebilir. Büyük illerde sağlık sorunlarını daha hızlı çözmek için yapılan semt poliklinikleri uygulaması ilk defa Bucak ilçesinde yapılarak Bucak’ın adı ön plana çıkarılabilir.
Semt polikliniği uygulamasında Bucak Devlet Hastanesi de şartları yerine getirebilecek düzeydedir. Branşlar bakımından iki branş olanlardan bir tanesi eski Hastane binasında hizmet verebilir. Örneğin Dahiliye-Nöroloji-Genel Cerrahi Göz gibi branşlar dan oluşan bir semt polikliniği eski hastane binasında faaliyete geçirilebilir.
İlçe merkezinde bulunan ve yaşlı insanların ulaşımını da düşünerek eski hastane binasının semt polikliniği gibi kullanılması ilçe merkezinde bulunanlara kolay ulaşım açısından fayda sağlayacaktır. Ayrıca civar köylerden gelipte uzman doktora görünmek isteyenler merkezdeki işlerini hallederek semt polikiliniğinde sağlık hizmetlerini de alabilir.
Veya bu uygulama ile Bucak Devlet Hastanesi uzman doktor sayısı arttırılabilir. Böylece hastane de branş sayısını da arttırmış oluruz. Eski Hastane binası mevcut haliyle bir katı semt polikliniği olarak merkez mahallelere hizmet verebilecek düzeydedir. Alt katları da aile hekimliği ve 112 Sağlık hizmetleri içinde uygundur. Bu uygulama ile özellikle yürüyüş mesafesinde olup ta hastaneye kendisi gidebilecek olan yaşlı insanlara fayda sağlanabilir. Kahraman KÖKTÜRK

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ