15.11.2018 - Burdur Şehir Portalı & Firma Rehberi

Bozkurt Mahallesi İçin Kentsel Dönüşüm Açıklaması

Bozkurt Mahallesi İçin Kentsel Dönüşüm Açıklaması

AK Parti Burdur Milletvekili Çevre Komisyonu Katip Üyesi, Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Üyesi Bayram Özçelik, Burdur İl Merkezi Bozkurt Mahallesi’nde yapılacak kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.
Milletvekili Özçelik yaptığı açıklamada Bozkurt Mahallesi Kentsel Dönüşüm alanında bulunan tapulu, binalı ve binasız taşınmazlardan oluşan toplam 107.700 m² miktarındaki alan, 775, 2985 ve 5393 sayılı kanun hükümlerine göre kentsel yenileme alanı olarak belirlenmiş ve uygulama projesi hazırlandığını ifade etti.
Özçelik açıklamasında toplam hak sahibi sayısının 410 kişi olduğunu belirterek, “59 bloktan oluşan 708 adet konutun yapılması ve bu konutlarında TOKİ’de kayıtlı olarak A,B,C ve D tipi şeklinde oluşan projelerden uygulanması konusunda çalışmalar tamamlanmıştır. Hak sahiplerinin sahip oldukları mevcut konut adedi kadar yeni konut almaları esastır.Hak sahibinin Konut için Dönüşüm Katsayısına göre hesaplanan inşaatlar,
Bozkurt Mahallesi’nin Kentsel Dönüşüm çalışmaları ile tüm Burdur ve ilçelerine örnek olacağını ifade eden Milletvekili Özçelik, “En kısa sürede çalışmaların başlamasıyla birlikte, vatandaşlarımızın beklediği kentsel dönüşüm süreci fiilen başlayacaktır. Burdurumuz ve mahalle halkımız için hayırlı olsun” temennisinde bulundu.
Hazırlanan Projeye Göre;

Projenin kapsadığı alan 107.700 m2
Yapılaşma alanı 50.905,27 m²
Üretilecek toplam konut brüt alanı 67.845,03 m²
Toplam blok ve konut sayısı 59 blok / 708 adet konut
Blok kat adetleri ve blok adetleri A TİPİ-(5 Adet)
BTİPİ-(8 adet)
B TİPİ-(18 adet)
C TİPİ-(11 adet)
D TİPİ-(17 adet)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ