21.08.2017 - Burdur Şehir Portalı & Firma Rehberi

Ağlasun’da Çobanların Su Hasreti Bitti!

Ağlasun’da Çobanların Su Hasreti Bitti!
Reklam

Ağlasun’a yaklaşık 4 kilometre uzaklıktaki Karaenik mevkiinde çobanlıkla uğraşan ailelerin su ihtiyacının giderilmesi için Ağlasun Belediyesi tarafından su şebekesi döşendi. Uzun yıllardır susuzluk çeken aileler su sorununun çözülmesinden mutlu olduklarını belirtti.

Çoban 64 yaşındaki Nuri Gökberber, “Karaenik mevkiinde 30 yıldır çobanlık yapıyorum. Bölgemiz 30 yıldır susuzluk ile mücadele ediyor. İçecek suyumuz yoktu, hayvanlarımıza verecek suyumuz yoktu, tarlalarımızı sulayacak suyumuz yoktu. Traktörlerimize taktığımız tankerlerle su ihtiyacımızı karşılıyorduk. Umutlarımız kurumuştu. Ağlasun Belediyesi’nden ve Belediye Başkanı Aydın Kaplan’dan Allah razı olsun. 30 yıldır kuruyan umutlarımızı su getirerek yeşillendirdi. Artık çobanlarımız, hayvanlarımız ve tarlalarımız susuzluk çilesinden kurtuldu” dedi.

Belediye Başkanı Aydın Kaplan da “İlçemizin 4 kilometre doğusunda bulunan Karaenik mevkiindeki çobanlarımızın 30 yıldır süren susuzluk sorununu çözdük. Su hayattır. Su medeniyettir. Çobanlarımız, hayvanları ve bahçeleri susuzluktan kurumuştu. Belediye olarak çobanlarımızın ve etrafta bulunan tarla bahçe sahiplerinin susuzluk sorununu çözerek umutlarını da, hayvanlarını da yeşerttik. Sadece çobanlarımızın değil kuş kurtta sudan yararlanacak. Hayırlı olsun” diye konuştu.

Sadun KILIÇ/AĞLASUN

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ